Oprogramowanie MCAD

W naszej pracowni podczas wielu lat pracy projektowej powstało oprogramowanie nakładkowe MCAD (dawniej pod nazwą BiK) najpierw na AutoCADa a później również na ZWCADa. Programy te zostały napisane w AutoLispie i VisualLispie.

MCAD to modułowa nakładka wspomagająca projektowanie konstrukcji żelbetowych, stalowych oraz usprawniająca ogólną pracę w programach CAD.

Moduły programowe MCADa:

  • MBASE – moduł podstawowy i narzędziowy oprogramowania MCAD. Posiada bardzo bogatą gamę narzędzi usprawniającą pracę w środowisku AutoCADa i ZWCADa.
  • MŻELBET – moduł wspomagający pracę projektową konstrukcji żelbetowych
  • MSTAL – moduł wspomagający pracę projektową konstrukcji stalowych
  • MABC – moduł służący do generowania siatek modeli płyt i tarcz dla programu ABC Płyta i ABC Tarcza firmy Pro-Soft z Gliwic. MABC posiada również narzędzia do wczytywania wyników obliczeń programu ABC do środowiska AutoCADa i ZWCADa.
  • MPLOT – moduł służący do automatycznego generowania gotowych wydruków do pojedynczych plików PDF, PLT i DWG. Program z przestrzeni modelu eksportuje do zewnętrznych plików pojedyncze rysunki automatycznie je nazywając zgodnie z numeracją podaną w tabelach rysunkowych.
  • Kreator Zestawień – moduł usprawniający generowanie różnego rodzaju tabel zestawieniowych zarówno do rysunków CAD jak i do plików zewnętrznych czytanych przez arkusze kalkulacyjne (np. Excel)

W sprawie nakładek MCAD i ogólnie oprogramowania CAD można kontaktować się mailowo: mcad@mcad.com.pl

Programy można bezpłatnie pobrać i przetestować przed zakupem.
Zapraszamy